Aktualności

          • Drodzy Uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia

          • Wakacje 2026

            Nadszedł długo wyczekiwany czas wakacji - zasłużonego odpoczynku po miesiącach nauki, pracy, praktyk, egzaminów, wyzwań i codziennych obowiązków. Za Wami kolejny etap zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności, które z każdym rokiem przybliżają Was do wybranych zawodów i dorosłego życia.

            Życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były czasem radości, spokoju, regeneracji i pięknych wspomnień. Odpocznijcie od szkolnych ławek, zeszytów i dzwonków, nabierzcie sił, odkrywajcie nowe miejsca, rozwijajcie pasje i spędzajcie czas z ludźmi, którzy są dla Was ważni.

            Niech ten letni czas przyniesie Wam dużo słońca, uśmiechu, bezpieczeństwa i dobrej energii. Wracajcie po wakacjach wypoczęci, pełni zapału, nowych pomysłów i gotowi na kolejne wyzwania.

            Udanych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji!

          • Uroczyste pożegnanie uczniów Szkoły Branżowej ZSZiO

          • Z zawodem w ręku idziemy w świat!

            W sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się dziś (czwartek, 25 czerwca) pożegnanie uczniów klas III Branżowej Szkoły I stopnia (wręczenie nagrody Branżysta Roku).

            W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, pracodawcy, rodzice oraz społeczność szkolna. Uroczystość rozpoczął występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem księdza Łukasza Kutrowskiego.

            Po oficjalnych przemówieniach dyrektor szkoły Marioli Jaciuk, poseł na Sejm RP Iwony Krawczyk oraz starosty Małgorzaty Krzyszkowskiej wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych absolwentów.

            Absolwent Roku 2025/2026 – Branżowa Szkoła I stopnia. Tytuł otrzymali:

            Arleta Janor (klasa 3K, kucharz) – średnia 5,42, wzorowe zachowanie.

            Bohdan Koval (klasa 3M, ślusarz) – średnia 5,21, wzorowe zachowanie.

            Nagroda „Branżysta Roku 2025/2026” – Przyznana przez Radę Powiatu Kamiennogórskiego:

            Arleta Janor – średnia z przedmiotów zawodowych 5,56, wzorowe zachowanie.

            Wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i działalność na rzecz szkoły odebrali:

            Zuzanna Czerwińska, Weronika Lewandowska, Nikola Nowak, Gracjan Nakonieczny, Klaudia Pietruch, Łukasz Adamczyk, Alicja Bąk, Arleta Janor, Adrian Szachniewicz, Maja Pachelska, Joanna Olszak, Jacek Wdowiak, Kaja Wink, Bohdan Koval, Kamil Stec.

            Nagrody Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Za najwyższe wyniki z przedmiotów zawodowych nagrodzono:

            Weronikę Lewandowską (3F, fryzjer) – średnia 5,0

            Nikolę Nowak (3G, sprzedawca) – średnia 5,14

            Arletę Janor (3K, kucharz) – średnia 5,56

            Bohdana Kovala (3M, ślusarz) – średnia 4,88

            Kamila Steca (3Z, operator obrabiarek skrawających) – średnia 4,25

            Nagrody włodarzy miast i gmin. Wyróżnienia otrzymali:

            Klaudia Pietruch – Gmina Czarny Bór

            Bohdan Koval – Gmina Marciszów

            Nikola Nowak – Miasto Kamienna Góra

            Zuzanna Czerwińska – Gmina Kamienna Góra

            Arleta Janor – Miasto i Gmina Lubawka

            Nagrody Rady Rodziców i pracodawców

            Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wyróżniono:

            Nikolę Nowak (3G) – średnia 5,11

            Alicję Bąk (3K) – średnia 4,8

            Weronikę Lewandowską (3F) – średnia 4,76

            Zuzannę Czerwińską (3F) – średnia 4,53

            Gracjana Nakoniecznego (3G) – średnia 4,6

            Kaję Wink (3K) – średnia 4,53

            Za pracę na rzecz szkoły wyróżniono:

            Łukasza Adamczyka, Joannę Olszak, Maję Pachelską, Adriana Szachniewicza, Jacka Wdowiaka.

            Pracodawcy nagrodzili także uczniów klasy 3M za profesjonalizm:

            Fabiana Czecha, Karola Kluczyńskiego, Igora Krzyżańskiego, Kamila Szkopa, Mateusza Wronę.

            Listy gratulacyjne dla rodziców. Otrzymali je rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów, m.in.:

            Henryk Czerwiński, Dominika i Piotr Lewandowscy, Małgorzata i Sebastian Nakonieczni, Beata i Adrian Nowakowie, Roksana Relińska, Zofia Bąk, Sara Pachelska, Agnieszka Kopycka, Barbara i Damian Olszakowie, Roksana i Damian Winkowie, Katarzyna i Grzegorz Wdowiakowie.

            Uroczystość zakończyło odczytanie list obecności absolwentów przez wychowawców oraz wystąpienia przedstawicieli klas. W imieniu społeczności szkolnej podziękowano nauczycielom, pracodawcom, rodzicom i zaproszonym gościom.

          • Jakub Trybula i Mateusz Barszczewski - podporucznikami Wojska Polskiego.

          • Oficerowie z ZSZiO - to w ZSZiO zaczynali przygodę z mundurem. 

            Pani Starosta Małgorzata Krzyszkowska wręczyła nagrody w uznaniu wytrwałości, odpowiedzialności i gotowości do podjęcia służby na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej absolwentom ZSZiO.

            Panowie:

            Jakub Trybula i Mateusz Barszczewski już 6 lipca 2026 zostaną podporucznikami Wojska Polskiego.

            Życzymy żołnierskiego szczęścia Panowie Oficerowie!!!

          • Nagrody Primus Inter Pares.

          • GRATULACJE!!!

            W Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze wręczono dziś nagrody Primus Inter Pares. Nagroda ta przyznawana jest corocznie uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce pracą na rzecz szkoły i społeczności lokalnej.

            W roku 2026 nagrodę otrzymali :

            1. Aleksandra Komorowska

            2. Oliwia Sroka

            3. Katarzyna Sudomirska

            4. Seweryn Gucwa

            5. Arleta Janor

            6. Adrian Szachniewicz

            7. Katarzyna Gogolewska

            Nagrodzono również uczniów za godne reprezentowanie Powiatu Kamiennogórskiego podczas centralnych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyły się 2 maja 2026 roku na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, wyróżnieni zostali uczniowie ZSZiO.

          • Jakub Janik brał udział w Pucharze Europy w Grapplingu

          • Gratulacje!!!

             

            W weekend Jakub Janik brał udział w Pucharze Europy w Grapplingu. Zdobył brązowy medal w kategorii do lat 20 w kimonach. Jest zawodnikiem Michała Ksepko (Orzeu BJJ), na codzień trenuje w klubie Ethos Jiu Jitsu Legnica no i jest naszym uczniem Gratulacje!!!

          • Ostatnia szansa

          • dla chętnych do klas mundurowych - to już ostatni dzwonek!

            Kto nie był na egzaminie sprawnościowym ma jeszcze jedną szansę

          • Koniec roku szkolnego blisko, a my nie zwalniamy tempa.

          • Strzelanie z broni ostrej

            Klasa 1S - OPM wraz z wychowawcą Sylwią Cierpikiwską pod czujnym okiem instruktorów- policjantów z KPP Kamienna Góra ćwiczyła strzelanie z broni ostrej na strzelnicy sportowo-kolekcjonerskiej w Wieściszowicach prowadzonej przez Karkonoski Klub Strzelecki (KKS) PERKUN

          • Jeszcze nie rozpoczęły się wakacje, a my już myślimy o kolejnym roku szkolnym!

          • Odwiedziny w ZUS

            Jeszcze nie rozpoczęły się wakacje, a my już myślimy o kolejnym roku szkolnym i sukcesach naszych uczniów!

            Dziś uczniowie klas I–IV Technikum Handlowego odwiedzili siedzibę ZUS w Kamiennej Górze, rozpoczynając intensywne przygotowania do XIII edycji Olimpiady Wiedzy o ZUS.

            To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz zdobycia cennych doświadczeń, które mogą zaprocentować w przyszłości.

            Serdecznie dziękujemy Paniom Monice Trybule, Agnieszce Rejman oraz Renacie Szkarłat za merytoryczne wsparcie i życzliwość

          • Żonkile, które niosą nadzieję!

          • Dziękujemy, że byliście częścią tej wyjątkowej żonkilowej historii.

            W tegorocznej Żonkilowej Kweście na rzecz Hospicjum w Wałbrzychu połączyły siły dwie powiatowe instytucje ZSZiO oraz DPS Szarocin.

            W zamian za datek wrzucony do hospicyjnej puszki otrzymaliśmy cudownego anioła i dyplomy dla zaangażowanych w akcję klas – symbole pamięci o osobach potrzebujących opieki i wsparcia.

            Ta piękna inicjatywa po raz kolejny pokazała, jak wiele dobra kryje się w ludzkich sercach. Dziękujemy młodym wolontariuszom za ich zaangażowanie, uśmiech i otwartość, za każdy gest wsparcia.

            To właśnie dzięki takim akcjom możemy wspólnie budować świat pełen empatii, wrażliwości i troski o drugiego człowieka.

            Dziękujemy, że byliście częścią tej wyjątkowej żonkilowej historii.

          • Drużynowe Mistrzostwa klas w strzelaniu.

          • Wirtualna strzelnica "Pojedynek "

            Na szkolnej wirtualnej strzelnicy "Pojedynek " odbyły sie Drużynowe Mistrzostwa klas w strzelaniu.

            Głównym celem turnieju była popularyzacja sportów strzeleckich wśród młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Przed rozpoczęciem konkurencji wszyscy uczestnicy przeszli obowiązkowe szkolenie z przepisów bezpieczeństwa. Rywalizacja od samego początku była zacięta i stała na wysokim poziomie. Po zsumowaniu wyników poszczególnych zespołów oficjalna klasyfikacja przedstawia się następująco:

            1 miejsce klasa 1F w składzie Alicja Piwowarska i Oliwia Burek.

            2 miejsce klasa 3A w składzie Krzysztof Janik i Daniel Jancik.

            3 miejsce klasa 1A w składzie Marcel Gierczakowski i Jakub Paściak.

            Organizatorami mistrzostw byli: Grzegorz Derlacz, Tomasz Wyszomirski

          • SPRAWDZIAN SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

          • Policja i Wojsko

            SPRAWDZIAN SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

            dla kandydatów do I KLASY TECHNIKUM O PROFILU MUNDUROWYM

            Policja i Wojsko

            SPRAWDŹ SWOJĄ FORMĘ I PODEJMIJ WYZWANIE!

            Jeśli masz odwagę, ambicję, sportowego ducha i chcesz rozwijać się w służbie mundurowej - to miejsce jest dla Ciebie!

            To nie tylko test sprawności.

            To pierwszy krok do przyszłości pełnej dyscypliny, odpowiedzialności, współpracy i charakteru.

            W programie sprawdzianu:

            tor przeszkód

            bieg wytrzymałościowy 1000 m / 800 m

            bieg wahadłowy 10 × 10 m

            skłony tułowia w 30 sekund

            uginanie ramion w podporze przodem

            („pompki”)

            Konkurencje sprawdzą:

            szybkość

            zwinność

            siłę mięśni ramion i brzucha

            wytrzymałość

            determinację i charakter

            Pokaż, że jesteś gotowy na wyzwania służby!

            Dołącz do klas mundurowych i rozpocznij swoją drogę w kierunku Policji lub Wojska.

            Twoja przyszłość zaczyna się tutaj!

          • Kurs spadochronowy!

          • Najodważniejsi z odważnych

            Jak co roku o tej porze dla 29 najodważniejszych z odważnych o 8.00 w dniu dzisiejszym rozpoczął się kurs spadochronowy - dziś w sali konferencyjnej realizowane są zajęcia teoretyczne, 25 czerwca odbędzie się egzamin i ćwiczenia naziemne.

            Natomiast 27 czerwca kadeci oddadzą skokna lotnisku w Jeleniej Górze. Dla niektórych to pierwszy skok w życiu, dla innych już kolejny.

            Trzymamy kciuki i gratulujemy odwagi.

          • MAMY TO! ZSZiO OFICJALNIE W ELITARNYM GRONIE SZKÓŁ EPAS!

          • Nasza szkoła zdobyła tytuł **Szkoły-Ambasadora Parlamentu Europejskiego**!

            Z dumą i ogromną radością ogłaszamy, że nasza szkoła zdobyła dziś oficjalny tytuł **Szkoły-Ambasadora Parlamentu Europejskiego**!

            Odebraliśmy dzisiaj prestiżowy certyfikat oraz pamiątkową tablicę, która już wkrótce dumnie zawiśnie na budynku ZSZiO! Tym samym oficjalnie dołączyliśmy do ekskluzywnego, międzynarodowego grona szkół działających w programie **EPAS (European Parliament Ambassador School)**!

            Jak tego dokonaliśmy?

            To nie stało się samo! Za tym sukcesem stoi ogromna pasja, wiele godzin pracy i niesamowite zaangażowanie naszej szkolnej społeczności. Przeprowadziliśmy szereg genialnych akcji, warsztatów i projektów promujących wiedzę o Unii Europejskiej – zarówno w murach naszej szkoły, jak i poza nimi! Krok po kroku udowadnialiśmy, że jesteśmy aktywnymi, świadomymi obywatelami Europy.

            Chcemy z tego miejsca OGROMNIE PODZIĘKOWAĆ wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom!*Szczególne podziękowania należą się Bartoszowi Garbaczowi i Danielowi Jancikowi z klasy 3A oraz Wiktorowii Twardochlebowi z klasy 4B. Wasza energia, kreatywność i zapał do działania pokazały, że dla ZSZiO nie ma rzeczy niemożliwych. To jest NASZ wspólny, wielki sukces!

            To jednak nie koniec, a dopiero początek naszej europejskiej przygody! Jako Szkoła-Ambasador rozwijamy skrzydła i obiecujemy, że jeszcze nie raz o nas usłyszycie!

            Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba nasza nowa tablica! Serducha i gratulacje mile widziane!

            #ZSZiO #KamiennaGóra #EPAS #SzkołaAmbasador #ParlamentEuropejski #EuropeanParliament #SukcesSzkoly #DumnyZSZiO #MłodziAmbasadorzy #Euroscola #UniaEuropejska

          • Energylandia po raz trzeci?

          • Dla naszych uczniów nie ma rzeczy niemożliwych!

            Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem ogromnych emocji, świetnej zabawy i solidnej dawki adrenaliny! Uczniowie ZSZiO w Kamiennej Górze po raz trzeci w tym roku szkolnym odwiedzili Energylandię i po raz kolejny udowodnili, że energii im nie brakuje.

            Najszybsze rollercoastery, najwyższe karuzele, mnóstwo śmiechu i niezapomnianych wrażeń – wszystko to w doskonałej atmosferze i przy pięknej pogodzie.

            Niektórzy biją własne rekordy odwagi, inni po prostu cieszą się wspólnym czasem z przyjaciółmi. Jedno jest pewne – ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników!

            Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i już zastanawiamy się, kiedy znów wrócimy do miejsca, gdzie dobra zabawa nie zna granic!

            #ZSZiOKamiennaGóra #Energylandia #TrzeciRazWTymRoku #Adrenalina #SzkolnePrzygody #NajlepszeWspomnienia

          • Maraton egzaminów zawodowych praktycznych "z wykonaniem"

          • Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!!!

            Dzięki wzorowej współpracy Dyrektora Szkoły - Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Góry Marioli Jaciuk z Pezesem - DOFAMA THIES sp. z o.o. Ireneuszem Kruczkiem ZSZiO stał się Ośrodkiem Egzaminacyjnym w kwalifikacji: MEC.08 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn i urządzeń w zawodzie ŚLUSARZ.

            Egzaminy zawodowe teoretyczne odbywają się na terenie szkoły, natomiast egzaminy praktyczne odbywają się na terenie przedsiębiorstwa.

            Maraton egzaminów zawodowych praktycznych "z wykonaniem" rozpoczął się w dniu dzisiejszym.

            Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!

          • Jakub Janik znowu to zrobił!!

          • Niezmiennie trzymamy kciuki za naszego wojownika, zawodnika klubu Contender Kamienna Góra.

            W sobotę 6 czerwca wygrał zawody jiu jitsu Open Gi i NoGi, które odbywały się w Luboniu. Miał trzy walki i wszystkie skończył przez poddanie przeciwnika. Za dwa tygodnie jedzie na kadrowy Puchar Europy do Warszawy. Niezmiennie trzymamy kciuki za naszego wojownika, zawodnika klubu Contender Kamienna Góra.

          • Pomagamy!

          • dla Mileny!

            Społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji charytatywnej dla Mileny. W szkole i w czasie imprezy „Patrol Graniczny 7” udało się zebrać ponad 10 000 zł.

            Dziękujemy za wsparcie i Wasze wielkie serca, na które zawsze możemy liczyć.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze
      • > Dyrektor szkoły
        mgr Mariola Jaciuk
        tel. 75 645 02 01

        > Sekretariat Dyrektora Szkoły
        referent do spraw administracyjnych
        Alicja Kamińska
        tel. 75 645 01 93
        fax. 75 645 01 93

        Adres Doręczeń Elektronicznych:
        AE:PL-30128-97104-ERWWI-24


        > Sekretariat uczniowski
        Sekretarz szkoły – mgr Anetta Bodziony
        Główny Specjalista ds. uczniowskich- mgr Magda Miodowska
        tel. 75 645 02 00

        > Z-ca dyrektora d/s dydaktycznych
        mgr Adrianna Geborys
        tel. 75 645 02 05

        > Z-ca dyrektora d/s wychowawczych
        mgr Katarzyna Winiarska - Werbel
        tel. 75 645 01 96

        > Z-ca dyrektora d/s szkolenia praktycznego,
        matur i egzaminów zawodowych
        mgr Małgorzata Cedzidło
        tel. 75 645 01 99

        > Pedagog
        mgr Anita Białkowska – Mankiewicz
        mgr Agnieszka Cymkowska
        tel . 75 645 01 94

        > Pielęgniarka
        Sylwia Brzozowska
        tel 75 645 01 90

        > Główny księgowy
        mgr Anna Andrejczuk
        tel 75 645 01 98

        > Główny specjalista ds.kadr i płac
        mgr Małgorzata Kubryn
        tel 75 645 01 98
        > Biblioteka
        mgr Zenobia King
        tel 75 645 02 04

        > Kierownik do spraw gospodarczych
        hala sportowa
        Marcin Polak
        tel 75 645 01 95
      • Traugutta 2, 58-400 Kamienna Góra
        Poland
    • Logowanie