W sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się dziś (czwartek, 25 czerwca) pożegnanie uczniów klas III Branżowej Szkoły I stopnia (wręczenie nagrody Branżysta Roku).
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, pracodawcy, rodzice oraz społeczność szkolna. Uroczystość rozpoczął występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem księdza Łukasza Kutrowskiego.
Po oficjalnych przemówieniach dyrektor szkoły Marioli Jaciuk, poseł na Sejm RP Iwony Krawczyk oraz starosty Małgorzaty Krzyszkowskiej wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych absolwentów.
Absolwent Roku 2025/2026 – Branżowa Szkoła I stopnia. Tytuł otrzymali:
Arleta Janor (klasa 3K, kucharz) – średnia 5,42, wzorowe zachowanie.
Bohdan Koval (klasa 3M, ślusarz) – średnia 5,21, wzorowe zachowanie.
Nagroda „Branżysta Roku 2025/2026” – Przyznana przez Radę Powiatu Kamiennogórskiego:
Arleta Janor – średnia z przedmiotów zawodowych 5,56, wzorowe zachowanie.
Wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i działalność na rzecz szkoły odebrali:
Zuzanna Czerwińska, Weronika Lewandowska, Nikola Nowak, Gracjan Nakonieczny, Klaudia Pietruch, Łukasz Adamczyk, Alicja Bąk, Arleta Janor, Adrian Szachniewicz, Maja Pachelska, Joanna Olszak, Jacek Wdowiak, Kaja Wink, Bohdan Koval, Kamil Stec.
Nagrody Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Za najwyższe wyniki z przedmiotów zawodowych nagrodzono:
Weronikę Lewandowską (3F, fryzjer) – średnia 5,0
Nikolę Nowak (3G, sprzedawca) – średnia 5,14
Arletę Janor (3K, kucharz) – średnia 5,56
Bohdana Kovala (3M, ślusarz) – średnia 4,88
Kamila Steca (3Z, operator obrabiarek skrawających) – średnia 4,25
Nagrody włodarzy miast i gmin. Wyróżnienia otrzymali:
Klaudia Pietruch – Gmina Czarny Bór
Bohdan Koval – Gmina Marciszów
Nikola Nowak – Miasto Kamienna Góra
Zuzanna Czerwińska – Gmina Kamienna Góra
Arleta Janor – Miasto i Gmina Lubawka
Nagrody Rady Rodziców i pracodawców
Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wyróżniono:
Nikolę Nowak (3G) – średnia 5,11
Alicję Bąk (3K) – średnia 4,8
Weronikę Lewandowską (3F) – średnia 4,76
Zuzannę Czerwińską (3F) – średnia 4,53
Gracjana Nakoniecznego (3G) – średnia 4,6
Kaję Wink (3K) – średnia 4,53
Za pracę na rzecz szkoły wyróżniono:
Łukasza Adamczyka, Joannę Olszak, Maję Pachelską, Adriana Szachniewicza, Jacka Wdowiaka.
Pracodawcy nagrodzili także uczniów klasy 3M za profesjonalizm:
Fabiana Czecha, Karola Kluczyńskiego, Igora Krzyżańskiego, Kamila Szkopa, Mateusza Wronę.
Listy gratulacyjne dla rodziców. Otrzymali je rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów, m.in.:
Henryk Czerwiński, Dominika i Piotr Lewandowscy, Małgorzata i Sebastian Nakonieczni, Beata i Adrian Nowakowie, Roksana Relińska, Zofia Bąk, Sara Pachelska, Agnieszka Kopycka, Barbara i Damian Olszakowie, Roksana i Damian Winkowie, Katarzyna i Grzegorz Wdowiakowie.
Uroczystość zakończyło odczytanie list obecności absolwentów przez wychowawców oraz wystąpienia przedstawicieli klas. W imieniu społeczności szkolnej podziękowano nauczycielom, pracodawcom, rodzicom i zaproszonym gościom.